Raksti

Rietumu pasaules nasta vai Ukrainas krīze kā diplomātijas pazemojums/impotence
Jānis Urbanovičs, „Baltijas foruma" prezidents
Septembris, 2014

Ziņu reportāžas no Lībijas ir nepatīkams atgādinājums par sekām, ko izraisa labi gribēta, bet neveikla un pavirša Rietumu iejaukšanās iekšpolitiskā krīzē. Tas, protams, nav vistraģiskākais piemērs, bet ļoti sāpīgs Homo Europiensis pašcieņai. Blakus, Vidusjūras "otrā krastā", sešu miljonu cilvēku liela nācija ar nesen spēcīgu ekonomisko bāzi grimst dziļāk politiskā un militārā haosā, savukārt pasaules spēcīgākās organizācijas - Eiropas Savienība, Ziemeļatlantijas alianse, G-7 - spēj tikai noraudzīties. Negribu piesaukt nelaimi, taču diemžēl līdzīgu likteni drīz riskē piedzīvot arī Ukraina. Turklāt neraugoties uz to, ka valsts vara bauda Rietumu palīdzību: plašu politisko, pietiekami devīgu finansiālo un, iespējams, drīz arī militāro.


Konference 2014

Kopsavilkums: „Austrumu partnerības" iespējas un izmaksas

Jānis Urbanovičs: „Jūsu priekšā ir kopsavilkums no maija divu dienu „smadzeņu uzbrukuma" ar nosaukumu „Baltijas forums". Kā foruma prezidents, uzdrošinos cerēt, ka, manuprāt, visaugstākās klases ekspertu diskusijas būs interesantas daudziem. Šāgada tikšanās tika veltīta "Austrumu partnerībai". Šī programma, ko uzsāka Eiropas Savienība kā vienīgi iespējamo Azerbaidžānas, Moldovas, Gruzijas, Armēnijas, Baltkrievijas un Ukrainas integrācijas formu, sastapās ar totālu neuzticību, arī aktīvu pretdarbību no Krievijas puses. Viļņā šī programma cieta sakāvi. Taču jau pēc gada, kad Latvija prezidēs Eiropas Savienībā, 2015. gada maijā Rīgā ir ieplānots Eiropas Savienības samits „Austrumu partnerības" jautājumos. Vai šis projekts būs dzīvotspējīgs un ko Rīga varētu darīt tā attīstīšanai - uz šiem jautājumiem mēģināja atbildēt „Baltijas forums"."

 

Partneru publikācijas

Europe and its neighbours: A round-up of EU foreign & neighbourhood policy
By Hannes Swoboda / June, 2014


Konference 2014

Konferences video

„Baltijas forums" 2014. gada 23.-24. maijā Jūrmalā, rīkoja ikgadējo konferenci, kuras temats šogad bija „Austrumu partnerības iespējas un izmaksas". 

 

Nākotnes melnraksti: Latvija 1948.-1955.

Publiskota grāmatas elektroniskā versija  
„Baltijas foruma" mājaslapā publiskota trešās grāmatas „Nākotnes melnraksti: Latvija" elektroniskā versija gan latviešu, gan krievu valodā.

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

Grāmatas

Nākotnes melnraksti
Trešā „Nākotnes melnraksti: Latvija" sērijas grāmata aptver Latvijas pēckara vēstures visdramatiskākās lappuses - 1948. - 1955. gadi. Sīkāk

Raksti

Pārdomas par Ukrainas krīzi
Jānis Urbanovičs / Augusts 2014
Kā traktēt Ukrainas krīzi? Kādi ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina motīvi un tālākie nodomi? Kādi ir krīzes attīstības scenāriji? Kādai vajadzētu būt racionālai Latvijas un ES rīcībai, lai atrastu izeju no Ukrainas krīzes strupceļa? Sīkāk

Seko BF Facebook!

Top.LV


 

Created by "TRIALINE"